Jesienne słońce ma jesienne właściwości - zobacz jakie!

 Czy słońce jesienią opala? To pytanie, które często zadają sobie ludzie, którzy chcą przedłużyć letnią opaleniznę lub po prostu cieszyć się promieniami słonecznymi. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ zależy od wielu czynników, takich jak szerokość geograficzna, pora dnia, pogoda, rodzaj skóry czy używane kosmetyki. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, na co należy zwrócić uwagę, jeśli chcemy opalać się jesienią.Słońce jesienią jest mniej intensywne niż latem, ponieważ promienie słoneczne padają na Ziemię pod większym kątem. Oznacza to, że musimy spędzać więcej czasu na słońcu, aby uzyskać ten sam efekt opalania. Ponadto, jesienią mamy do czynienia z krótszymi dniami i częstszymi zachmurzeniami, co również zmniejsza ilość promieniowania UV docierającego do naszej skóry.


Jednak to nie znaczy, że słońce jesienią nie opala w ogóle. Wręcz przeciwnie, nadal możemy się opalić, jeśli wybierzemy odpowiednią porę dnia i miejsce. Najlepszym czasem na opalanie jest godzina przed i po południu, kiedy słońce jest najwyżej na niebie i ma największą moc. Najlepszym miejscem jest plaża lub inne otwarte przestrzenie, gdzie nie ma przeszkód w postaci drzew, budynków czy gór. Na plaży możemy również skorzystać z odbicia promieni słonecznych od piasku i wody, co zwiększa ich siłę.


Oczywiście, nie możemy zapominać o ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Jesienią również należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym o odpowiednim faktorze ochrony (SPF), który zależy od rodzaju i koloru skóry. Im jaśniejsza i wrażliwsza skóra, tym wyższy powinien być SPF. Kremy należy nakładać co dwie godziny lub częściej, jeśli się pocimy lub kąpiemy. Ponadto, warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub czapkę i ubrania z długimi rękawami i nogawkami, które chronią skórę przed poparzeniami i przedwczesnym starzeniem.


Podsumowując, słońce jesienią opala, ale trzeba być ostrożnym i odpowiednio się do tego przygotować. Opalanie się jesienią ma swoje zalety, takie jak poprawa nastroju, wzrost poziomu witaminy D czy lepsza odporność organizmu. Jednak nie należy przesadzać i narażać się na ryzyko poparzeń, alergii czy nawet nowotworów skóry. Pamiętajmy, że zdrowa i piękna skóra to taka, która jest odpowiednio nawilżona, odżywiona i chroniona.


Popularne posty