Książka na jesień

 Jesień to idealna pora na czytanie książek. Kiedy za oknem szaruga, a temperatura spada, nic tak nie cieszy jak zanurzenie się w świat literatury. W tym wpisie przedstawiamy kilka propozycji książkowych na jesień, które z pewnością zainteresują zarówno miłośników kryminałów, romansów, jak i fantastyki.1. "Zaginiona dziewczyna" - Gillian Flynn. To bestsellerowy thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Nick i Amy Dunne są małżeństwem, które wydaje się żyć w idealnej harmonii. Jednak w piątą rocznicę ślubu Amy znika bez śladu, a Nick staje się głównym podejrzanym. Czy jest niewinny, czy skrywa mroczną tajemnicę? Ta książka to prawdziwa układanka zaskakujących zwrotów akcji i nieoczywistych motywów.


2. "Siedem sióstr" - Lucinda Riley. To pierwszy tom bestsellerowej serii o siedmiu przybranych siostrach, które po śmierci ojca odkrywają swoje prawdziwe pochodzenie. Każda z nich dostaje wskazówkę dotyczącą swojej rodzinnej historii i wyrusza w podróż do odległych zakątków świata. Pierwsza część opowiada o Maii, która trafia do Brazylii, gdzie poznaje tajemnicę swojej przeszłości i miłość swojego życia.


3. "Dune" - Frank Herbert. To klasyka science fiction, która doczekała się nowej ekranizacji w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Akcja toczy się na pustynnej planecie Arrakis, gdzie rządzą potężne rody walczące o kontrolę nad cennym surowcem - przyprawą melange. Głównym bohaterem jest Paul Atreides, syn księcia Leto i jego żony Jessiki, który musi stawić czoła niebezpieczeństwom i intrygom na obcej planecie.


4. "Zimowy ogród" - Kristin Hannah. To wzruszająca powieść o relacjach matki i córek oraz o sile kobiecej przyjaźni. Meredith i Nina Whitson są siostrami, które mają niewiele wspólnego ze sobą i ze swoją matką Anyą. Kiedy ich ojciec zachoruje, prosi je, aby wysłuchały opowieści Anyi o jej życiu w Rosji podczas II wojny światowej. To opowieść o miłości, stracie i przebaczeniu, która zmieni losy całej rodziny.


5. "Niebo ze stali" - Brandon Sanderson. To pierwszy tom nowej serii fantasy autora bestsellerowej sagi "Archiwum Burzowego Światła". Akcja rozgrywa się na planecie Scadrial, gdzie ludzie żyją pod dyktaturą Lorda Władcy. Vin jest sierotą i złodziejką, która ma niezwykłą zdolność manipulowania metalem za pomocą alomancji - magicznego systemu opartego na metalach. Kiedy spotyka Kelsiera - legendarnego buntownika i alomanta - dołącza do jego ekipy planującej obalenie Lorda Władcy.


Popularne posty